Gdzie jest OPOR
Po co Ty to kasujesz, ciągle jest dla mnie zagadką…

Gdzie jest OPOR
Data:14.02.2017 00:30
Autor:SP95094KA

Jest PZK jest nawet SRAL !A gdzie jest OPOR ?








Regulamin IARU nie przewiduje wielu organizacji krótkofalowców w jednym kraju zrzeszonych w tym IARU

Mało tego
Ten potworek OPOR ma zarząd składający się z jednego "członka"

Chyba "tesz se stwożę" fundację Rezerwuję nazwę ROZPOR

Czy fundacja może dostać dotację z Urzędu Komunikacji Elektronicznej z Ministerstwa Cyfryzacji może z Ministerstwa Wojny ?”



Staśku, powiedz mi co, w świetle tego co napisałeś, sądzisz o tym:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_Zwi%C4%85zek_Kr%C3%B3tkofalowc%C3%B3w:

„Polski Związek Krótkofalowców (PZK, ang. Polish Amateur Radio Union) – organizacja założona 22 lutego 1930 jako związek klubów, zrzeszająca przed II wojną światową kluby krótkofalarskie.

Przed II wojną światową organizacja miała status prawny związku klubów i była wpisana do rejestru prowadzonego przez Prezydenta m. st. Warszawy. Po II wojnie światowej związek nie został reaktywowany formalnie ale również nigdy nie został wykreślony z rejestru związków i stowarzyszeń. 31 marca 1947 roku Prezydent m. st. Warszawy zarejestrował stowarzyszenie o nazwie Polski Związek Krótkofalowców którego założycielami byli oficerowie Ludowego Wojska Polskiego Departamentu Łączności Ministerstwa Obrony Narodowej oraz wysocy oficerowie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Siedzibą organizacji był Departament II Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. Koszykowej 6 w Warszawie. 22 sierpnia 1950 roku Prezydium Rady Narodowej organizację tę wykreśliło z rejestru na podstawie uchwały Walnego Zjazdu Członków PZK z 21 lipca 1950 roku a jej likwidatorem było Towarzystwo Przyjaciół Żołnierza.

Obecne PZK to organizacja stworzona 31 maja w roku 1958 na bazie zmian w Lidze Przyjaciół Żołnierza jako stowarzyszenie osób fizycznych. Członek IARU jako organizacja narodowa która wstąpiła w kwietniu 1933 roku wobec zapisów konstytucji IARU dopuszczającej jedynie jedną organizację narodową jako członka. Po wojnie uchwałą z 1 lutego 1948 roku Walnego Zjazdu Członków PZK podjęto decyzję o wystąpieniu PZK z IARU. Od tamtej pory nie podjęto uchwały o przystąpieniu ponownym PZK do IARU jako członka.”

Dodatkowo, słyszałem o wyroku sądu stwierdzającym, że dzisiejsze PZK nie jest „spadkobiercą”, „kontynuacją” przedwojennego PZK.

Czy orientujesz się jak jest w rzeczywistości? Czy na wiki napisano prawdę?
Ciekawi mnie jeszcze jedno. Nie wiem jak było kiedyś, ale dziś używanie urządzeń radiowych służących wyłącznie do odbioru nie wymaga pozwolenia radiowego, czy w związku z tym ten Twój numerek sp95cośtam to nie jest tylko wewnętrzny numer ewidencji PZK przydatny do pobierania składek i obsługi kart qsl? Jak to jest? lol lol lol


  PRZEJDŹ NA FORUM