Forum Internetowe kf-ukf.iq24.pl http://kf-ukf.iq24.pl pl Wehrmacht na podsłuchu. Czego alianci dowiedzieli się od podsłuchiwanych jeńców? 22.02.2018 10:52:05 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471236&komentarz=2520560Wehrmacht na podsłuchu. Czego alianci dowiedzieli się od podsłuchiwanych jeńców?

W czasie II wojny zachodni alianci nagrywali rozmowy wziętych do niewoli żołnierzy niemieckich. Wyłania się z tego obraz ludzi, dla których zabijanie było rutyną lub przyjemnością.

W czasie II wojny w szeregach armii niemieckiej służyło 18 milionów ludzi – ponad 40 proc. męskiej populacji III Rzeszy. Do wiosny 1945 r. milion żołnierzy armii Hitlera dostał się do niewoli zachodnich aliantów. Większość osadzono w zwykłych obozach jenieckich, ale ponad 13 tys. trafiło do specjalnych ośrodków w Trenton Park i Latimer House w Wielkiej Brytanii oraz do Fort Hunt w amerykańskim stanie Wirginia. Tam alianci potajemnie podsłuchiwali ich rozmowy. Chcieli mieć informacje o strategii niemieckich sił zbrojnych. Brytyjczycy interesowali się przede wszystkim ważnymi oficerami. Amerykanie nagrywali także rozmowy wojskowych niższych stopniem.

Rozkosz przed śniadaniem

20 tys. protokołów z podsłuchów jeńców wojennych zostało spisanych na 150 tys. stron. Wynika z nich, że żołnierze mówili z obojętnością o egzekucjach, gwałtach i mordowaniu. Mężczyźni w mundurach koloru feldgrau, pochodzący przecież z poboru, często szacowni ojcowie rodzin, już po kilku dniach tracili opory przed zabijaniem, a potem przelewanie krwi sprawiało im przyjemność. Spokojnie ujął to pewien podporucznik biorący udział w egzekucjach: „Pierwszego dnia pomyślałem: cholera, rozkaz jest rozkazem. Czwartego dnia miałem już z tego uciechę”. 30 kwietnia 1940 r. pilot Luftwaffe Pohl opowiadał zwiadowcy Meyerowi: „Drugiego dnia wojny w Polsce musiałem zbombardować dworzec w Poznaniu. Osiem spośród 16 bomb uderzyło w miasto, między domy. Nie sprawiło mi to radości. Trzeciego dnia było mi to obojętne, czwartego dnia miałem z tego zabawę. Ściganie po polu pojedynczych żołnierzy ogniem karabinów maszynowych i zostawianie ich tam z kilkoma kulami w kręgosłupie było naszą rozkoszą przed śniadaniem.

Brytyjczycy i Amerykanie chcieli dzięki podsłuchom zdobyć bezcenną wiedzę o strategiach wojskowych Wehrmachtu.

Meyer: Ale walczyliście tylko przeciwko żołnierzom?
Pohl: Także przeciwko ludziom [cywilom – przyp. aut.]. Atakowaliśmy kolumny na drogach. Byłem w całym łańcuchu [samolotów – przyp. aut.]. Maszyna trzęsie się, leci jedna za drugą, wtedy zakręt w lewo i ognia ze wszystkich luf... Widzieliśmy wylatujące w powietrze konie.
Meyer: Do diabła z tymi końmi... Nie?
Pohl: Koni było mi żal, ale ludzi wcale nie”.

O kampanii francuskiej w 1940 roku:
„Zotlöterer: Zastrzeliłem Francuza od tyłu. Jechał na rowerze.
Weber: Z bardzo bliska?
Zotlöterer: Tak.
Heuser: Czy Francuz chciał cię wziąć do niewoli?
Zotlöterer: Bzdura. Chciałem mieć ten rower”.

Podobnych rozmów było wiele, ciągnęły się godzinami, bez refleksji, skruchy, poczucia winy.

To była świetna zabawa!

Kapral Fischer, pilot myśliwca Bf 109, walczący nad Wielką Brytanią, w liście z 20 maja 1942 r. pisał: „Mogę powiedzieć, że zabiłem wielu ludzi w Anglii! W Folkestone mieliśmy [mowa o całym pułku, a nie myśliwcach – przyp. aut.] wyraźny rozkaz, aby zrzucać bomby na domy. W naszym pułku nazywało się to »profesjonalnym sadyzmem«. Polowałem na wszystko, na autobusy, na pociąg pasażerski. Mieliśmy rozkaz, aby zrzucić bomby bezpośrednio na miasta. Strzelałem do pojedynczego rowerzysty!”. Inny pilot nazwiskiem von Greim zwierzał się rozmówcy: „Raz przeprowadziliśmy atak z niskiego pułapu nieopodal Eastbourne. Kiedy tam nadlecieliśmy, zauważyłem, że przy kościele odbywał się bal lub coś w tym stylu: widziałem kobiety w letnich sukienkach i orkiestrę. Było nas dwóch, przeprowadzaliśmy zwiad na niskim pułapie. Zawróciliśmy i polecieliśmy w ich stronę. Kiedy byliśmy blisko, otworzyliśmy ogień z broni pokładowej. To była świetna zabawa!”

W podobnym tonie wypowiadali się członkowie załóg okrętów podwodnych. Porucznik Wolf Dietrich Danckworth, członek załogi U-224, wspominał: „Kiedy podążaliśmy za konwojem, zawsze przypominało mi to tropienie owiec silnie chronionych przez psy. Psy to korwety, owce to statki, a my krążyliśmy wokół nich jak stado wilków, które wyczekuje na moment, aby wślizgnąć się do stada, zaatakować torpedami i wycofać się, a potem ponowić atak. Najlepszą zabawą są polowania!”.

W czasie wojny alianci stracili 5150 statków handlowych, na których zginęło ponad 30 tys. marynarzy.

Zastrzeliłeś kobietę?

Żołnierze Wehrmachtu stacjonowali w podbitych krajach i mieli do czynienia z ludnością cywilną. Jakiekolwiek działania skierowane przeciwko armii okupacyjnej powodowały ich akcje odwetowe kierowane gównie przeciwko cywilom. Nieznany z imienia żołnierz Greicke wspominał: „To było w Rosji. Oddział został wysłany do wsi, gdzie wpadł w zasadzkę i został wybity. W rezultacie wysłano drugi oddział. W tej wsi mieszkało 50 osób i 49 z nich zostało rozstrzelanych, a ostatnia powieszona, aby mieszkańcy sąsiednich wiosek wiedzieli, co się stanie, jeśli niemieccy żołnierze zostaną zaatakowani”.
Żołnierze Franz Kneipp i Eberhard Kehrle opisywali, jak odpowiadali na ataki partyzantów:
„Kehrle: Na Kaukazie, kiedy byłem z 1. Dywizją Górską, jeden nasz żołnierz został zabity, porucznik nie musiał wydawać rozkazów, wiedzieliśmy, co robić: broń w gotowości i… kobiety, dzieci, wszyscy!
Kneipp: U nas grupa partyzantów zaatakowała transport z rannymi żołnierzami i zabili wszystkich. Pół godziny później zostali złapani nieopodal Nowogrodu. Zmasakrowaliśmy ich karabinami maszynowymi i pistoletami.
Kehrle: Powinni byli ginąć powoli, a nie zostać zastrzeleni”.

Żołnierze rozmawiali o polityce. Zgadzali się co do pryncypiów. Przykładem jest nagranie z października 1940 roku:
„Ubricht: Widział ktoś z was, jak gestapo zabiera dosłownie wszystko? Zwłaszcza jak to się dzieje teraz w Polsce?
Harrer: W Norwegii też. W Norwegii też mieli sporo pracy ostatnio.
Steinhauser: Naprawdę?
Ubricht: Zabili pewną liczbę niepokornych norweskich oficerów.
Harrer: Z pewnością nawet jeśli okupowalibyśmy Anglię, nie moglibyśmy się tak swobodnie poruszać jak we Francji.
Steinhauser: Nie uważam tak. Byłaby zapewne pierwsza próba [ataku na siły okupacyjne – przyp. aut.]. Ale jeśli każdy mężczyzna w mieście zostałby zabity, ataki szybko by ustały. Nie byłoby żadnego problemu, Adolf użyłby wszystkich niezbędnych środków, aby zgnieść wrogą nam aktywność na tyłach. Wiecie, jak to wygląda w Polsce.
Harrer: Świetnie!”.

Z nagrań Brytyjczyków i Amerykanów wyłaniał się obraz niemieckich żołnierzy jako degeneratów, dla których mordowanie innych ludzi to zabawa i/lub przyjemność.

Żadna z tych opowieści nie wzbudziła oburzenia, gniewu lub słowa sprzeciwu żołnierzy przebywających w tym samym baraku. Jak w każdej tego typu rozmowie żołnierzy pojawiały się wątki spędzania wolnego czasu oraz kobiet:
„Müller: Kiedy byłem w Charkowie, niemal całe miasto zostało zniszczone, oprócz centrum. Piękne miasto i wspaniałe wspomnienia. Wszyscy mówili choć trochę po niemiecku – uczyli się w szkole. W Taganrogu też, było tam świetne kino i wspaniała kawiarnia w pobliżu plaży. Podróżowaliśmy parowcem, to piękny kraj. Wszędzie widzieliśmy pracujące kobiety.
Faust: O, to pięknie!
Müller: Były zatrudnione przy budowie dróg – przepiękne dziewczyny, przejeżdżaliśmy w pobliżu, po prostu wciągnęliśmy jedną z nich do samochodu opancerzonego, zgwałciliśmy i wyrzuciliśmy na drogę!”.

Od czerwca 1944 r. również ludność cywilna na zachodzie Europy stała się ofiarami zbrodni wojennych.
„Enziel: „Oberjäger [starszy strzelec – stopień używany w Luftwaffe, w tym w oddziałach spadochroniarzy – przyp. aut.] Müller z Berlina był snajperem, zastrzelił kobietę… wycelował i zastrzelił z zimną krwią.
Heter: A ty zastrzeliłeś kiedyś kobietę?
Enziel: Tylko z dużej odległości. Nawet nie wiedziała, skąd nadleciał strzał”.

Włoskie brudne kundle

Niemieccy żołnierze nie walczyli i nie okupowali Europy sami. U ich boku były armie sojuszników: Włoch, Rumunii, Węgier, Bułgarii, Słowacji, Finlandii, Chorwacji, ochotnicy z państw okupowanych, jak również państw neutralnych, np. Hiszpanii. Najgorsze zdanie mieli Niemcy o Włochach. Postrzegali ich jako niezdatnych do walki: „brak im pewności siebie”, „brudne kundle”, „poddają się, kiedy tylko pojawiają się poważniejsze problemy”, „można ich tylko określić tak: 130 tys. Włochów to 10 tys. Niemców”. W rozmowach przewijały się też dowcipy, jak ten, że jeśli wrogami Niemców byliby Włosi, to do ich pokonania wystarczyłyby dziewczęta z BDM (Związek Niemieckich Dziewcząt) i oddziały stworzone z leciwych rolników. Słowaków i Węgrów oceniali jako niewiele wartych i unikających walki z Rosjanami, Rumunów jako „o dziwo, dużo lepszych niż w poprzedniej wojnie”, za to wysoko cenili żołnierzy hiszpańskich z ochotniczej Błękitnej Dywizji: „stanowią przerażającą zbieraninę, ale z wojskowego punktu widzenia są świetnymi żołnierzami”.

Taka piękna walka

Jeden z amerykańskich oficerów podczas starć w Normandii tak określił sposób walki swoich przeciwników, żołnierzy z Waffen SS: „Ci ludzie biją się w sposób, jakiego nigdy jeszcze nie widziałem. Jakby kochali walkę, niemal ją czcili”. Sami opisywani temu nie zaprzeczali. Kapitan z elitarnej dywizji pancernej SS „Leibstandarte Adolf Hitler” pisał w jednym z listów: „Starcia toczone w Rosji zapamiętam na zawsze raczej z powodu samego piękna walki, a nie osiąganych sukcesów. Wielu ludzi zginęło w straszliwych warunkach – niektórzy jako tchórze – ale dla tych, którzy przeżyli, nawet ten krótki okres wart był straszliwych cierpień i niebezpieczeństw. Po tym wszystkim doszliśmy do miejsca, gdzie nie troszczyliśmy się ani o siebie, ani nawet o Niemcy, ale żyliśmy myślą o kolejnym starciu i walce z wrogiem.

To był ten przerażający sens bytu, to niesamowite uczucie, że każdy nerw w naszym ciele reagował tylko na walkę


Data publikacji: 16.09.2014
Leszek Molendowski

Wpis i tekst nie ma związku z obecną sytuacją polityczną.]]>
Pijąc Polską Wódkę pomnażasz dobrobyt wsi i wspierasz wytwórczość Polskiego Kartofla 22.02.2018 09:54:00 Wanda_Kalfas http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471232&komentarz=2520527

]]>
Wrocław: pożar zakładów Hutmen 22.02.2018 06:46:45 SQ6IUV http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471222&komentarz=2520483

]]>
Pisali że Śliski zapisał się jeszcze przed 1989 roku do SB 22.02.2018 06:18:27 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162754&temat=464835&komentarz=2520482 Nosiłeś skrzypce dyrektorowi podstawówki, czy to może oznaczać, że Ciebie przepchnął?
koniec cyt.

Ciężko porażony idioto!
Za moich czasów nie było funkcji - "Dyrektor Szkoły Podstawowej"
Za moich czasów byli skromni kierownicy szkół
Tak nosiłem kierownikowi szkoły skrzypce, jak je w domu zapomniał, bo lekcje śpiewu wtedy były prowadzone przez nauczycieli, nauczycielki, którzy potrafili grać na tym instrumencie, musieli posiąść umiejętność gry na tym instrumencie, lub klawiszowym typu pianino, lub temu podobnym.

Wtedy takiego wysypu pedałów nie było jak teraz i nikt mnie nie "przepychał"
Na dodatek byłem uważany za takiego, który skutecznie potrafi się bronić.

Ja i dwoje moich kolegów, plus koleżanka z Domu Dziecka - wspólnie dokonaliśmy zatrzymania przy granicy przestępcę granicznego - mieliśmy wtedy po 12 - 13 lat.]]>
4 Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków ARISS 22.02.2018 06:03:42 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396194&komentarz=2520480 Wrocław: pożar zakładów Hutmen 22.02.2018 06:03:18 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471222&komentarz=2520479 Mówił, pisał że pracuje w Hutmenie do którego jeździ na motorynce i tam wytapia "kruszce" ze złomu elektronicznego

Chlej tą berbeluchę z dymionów, zagryza psimi penisami - to nie walnie takiemu?

Ten bomber wrocławski też jakiś jego pociotek był ]]>
Krótkofalowcy Bis - Henryk Pacha SP6ARR (SK) Reportaże TV z lat 2010-2011 22.02.2018 06:03:09 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396590&komentarz=2520478 Krótkofalowcy Bis - Henryk Pacha SP6ARR (SK) Reportaże TV z lat 2010-2011 22.02.2018 06:02:39 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396593&komentarz=2520477 Krótkofalowcy Bis - Henryk Pacha SP6ARR (SK) Reportaże TV z lat 2010-2011 22.02.2018 06:02:13 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396594&komentarz=2520476 Krótkofalowcy Bis - Henryk Pacha SP6ARR (SK) Reportaże TV z lat 2010-2011 22.02.2018 06:01:44 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396615&komentarz=2520474 Krótkofalowcy Bis - Henryk Pacha SP6ARR (SK) Reportaże TV z lat 2010-2011 22.02.2018 06:01:16 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396630&komentarz=2520473 Krótkofalowcy Bis - Henryk Pacha SP6ARR (SK) Reportaże TV z lat 2010-2011 22.02.2018 06:00:47 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396644&komentarz=2520472 Krótkofalowcy Bis - Henryk Pacha SP6ARR (SK) Reportaże TV z lat 2010-2011 22.02.2018 06:00:17 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396708&komentarz=2520471 Krótkofalowcy Bis - Henryk Pacha SP6ARR (SK) Reportaże TV z lat 2010-2011 22.02.2018 05:59:46 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396709&komentarz=2520470 Krótkofalowcy Bis - Henryk Pacha SP6ARR (SK) Reportaże TV z lat 2010-2011 22.02.2018 05:59:13 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396710&komentarz=2520469 Krótkofalowcy Bis - Henryk Pacha SP6ARR (SK) Reportaże TV z lat 2010-2011 22.02.2018 05:58:54 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396735&komentarz=2520468 Krótkofalowcy Bis - Henryk Pacha SP6ARR (SK) Reportaże TV z lat 2010-2011 22.02.2018 05:58:21 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396736&komentarz=2520467 Krótkofalowcy Bis - Henryk Pacha SP6ARR (SK) Reportaże TV z lat 2010-2011 22.02.2018 05:54:36 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396739&komentarz=2520466 Générateur HF à base de Si570 22.02.2018 05:53:56 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396900&komentarz=2520465 Jak to gdzieś na końcu świata o krótkofalarstwie uczą 22.02.2018 05:53:33 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=408166&komentarz=2520464 Anteny SteppIR 22.02.2018 05:52:40 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162764&temat=359321&komentarz=2520463 Wrocław: pożar zakładów Hutmen 22.02.2018 05:06:19 SQ6IUV http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471222&komentarz=2520459

]]>
Vacuum tube 22.02.2018 02:43:40 AdolfSielskiWywroc http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471223&komentarz=2520456

DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !

]]>
Wrocław: pożar zakładów Hutmen 22.02.2018 02:38:13 AdolfSielskiWywroc http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471222&komentarz=2520451

DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !

]]>
rozmowy przy wycinaniu lasu 22.02.2018 02:33:14 AdolfSielskiWywroc http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471221&komentarz=2520450

DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !

DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !

]]>
"rurki próżniowe" PL519 & MOSFET we wzmacniaczu klasy D / E 21.02.2018 23:02:14 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162764&temat=452765&komentarz=2520431 Pokłosie spotkania przedstawiciela PZK w Ministerstwie Cyfryzacji 21.02.2018 22:59:51 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=450612&komentarz=2520430 Roje meteorytów i kalendarz ich aktywności 21.02.2018 22:58:29 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=452502&komentarz=2520429 Radio hams protest antenna restrictions 21.02.2018 22:58:05 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=452559&komentarz=2520428 TWEEN BOOM YAGI ANTENNAS FOR 144 MHZ 21.02.2018 22:57:47 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=452606&komentarz=2520427 DX Serwis #703, 2015.01.14 21.02.2018 22:56:59 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=412847&komentarz=2520426 Bomber z Wrocławia doprowadzony do prokuratury Nowy bomber na pki 21.02.2018 22:55:53 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=443018&komentarz=2520425 Irish Polish Society Towarzystwo Irlandzko-Polskie OBCHODY DNIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH 21.02.2018 22:54:29 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=443017&komentarz=2520424 DX Serwis Redakcja: Jacek SP5OXJ, Tomek SP5UAF 21.02.2018 22:53:04 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=393340&komentarz=2520423 Giulio Pico IW3HVB Komitet Organizacyjny XVII Międzynarodowa Konferencja EME 2016 21.02.2018 22:00:50 El2KK http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162761&temat=442924&komentarz=2520410 Wy nie wiedzieć co ja tłumaczyć?... przepaść mentalna?...

A wiecie jak na Islandi wiatry wiejo... jak dojarki tubylcy pozałonczajom i na fiuta zakładajom... ja mieć zakłucenia i anteny mi wykrzywiać...]]>
Aircraft Scatter 21.02.2018 21:57:25 El2KK http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162761&temat=358365&komentarz=2520409 Nie wiedzieć co to ściek?...
to taki haft...
pijesz... potem haftujesz...
Ofcomowi ja to powiedzieć i on zrozumieć a wy w SP nie rozumiec?...]]>
SP9YFF - SILESIAN RADIOAMATEUR GROUP - ciekawie się bawią 21.02.2018 21:54:20 El2KK http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163549&temat=381770&komentarz=2520407 Ja wytłumaczyć Ofcomowi co to pszepaść mentalna być.
Wy mnie nie rozumieć?... przepaść mentalna was blokować...]]>
UR5EQF_Log 3 21.02.2018 21:51:50 El2KK http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=356622&komentarz=2520406
Dam ripostem jak siem porozumiem z kolegom - tak ja mieć koleguf...]]>
Z flejuszem alkoholuszem powiadom haharów, że najpierw słuchy żule widać zza miedzy 21.02.2018 21:50:00 El2KK http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=442404&komentarz=2520405 _________________
--podpis nieczytelny--

Ciekawy sposób obracania anteny ,) Wiatry wiejo a ja na stoku pagurka antenem se obracam
A ja sobie giczołami... Giczołami sobie kiwam...

Poza przepisami są jeszcze gentlemen agreement wentelmantel...
1. Nie rozmawia się na tematy polityczne, religijne i business'owe
2. Można rozmawiać na tematy techniczne, propagacji oraz osobiste.. te ostatnie z uwzględnieniem tematów z p.1 i ze świadomością że każdy może taką osobistą rozmowę usłyszeć.
3. Rozmawiam o polityce... Gasityce...

Można sobie pogooglać temat etykiety hamuj!... radio... jake radio?...
Przepisy? pewnie gdzieś są, świat nie jest znowu taki mały i jednolity...
Ja mieć przepisy w dupie... Ja być zarejestrowany u Darka...
Jak to u jakiego... Utego Ofcoma Darka co mu przepaść mentalnom wytłumaczył ja
_________________
--podpis nieczytelny--]]>
UR5EQF_Log 3 21.02.2018 21:42:54 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=356622&komentarz=2520402 SP9YFF - SILESIAN RADIOAMATEUR GROUP - ciekawie się bawią 21.02.2018 21:39:01 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163549&temat=381770&komentarz=2520401 Z flejuszem alkoholuszem powiadom haharów, że najpierw słuchy żule widać zza miedzy 21.02.2018 21:01:49 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=442404&komentarz=2520392 Aircraft Scatter 21.02.2018 06:49:46 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162761&temat=358365&komentarz=2520186

DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !

]]>
AMSAT-ARISS 21.02.2018 06:44:34 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162761&temat=350582&komentarz=2520185

DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !

]]>
Giulio Pico IW3HVB Komitet Organizacyjny XVII Międzynarodowa Konferencja EME 2016 21.02.2018 06:40:41 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162761&temat=442924&komentarz=2520183

DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !

]]>
Ham Radio Movies 21.02.2018 06:38:52 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163238&temat=362952&komentarz=2520182

DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !

]]>
Instalacja i konfiguracja programu WSJT z odbiornikiem SDR 21.02.2018 06:34:15 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162761&temat=381281&komentarz=2520181 http://www.pzk.info.pl/bpk/pliki/bpk_23.pdf]]> Krótkofalarstwo – radiowa służba amatorska Historia krótkofalarstwa 21.02.2018 06:32:20 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163238&temat=450557&komentarz=2520180 http://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe-kontakt/wywiady-tygodnia/29890-krotkofalarstwo-to-cos]]> Spying on the U.S. Submarine That Spies For the NSA and CIA America uses stealthy submarines to hack 21.02.2018 06:29:26 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163238&temat=442795&komentarz=2520179 https://www.washingtonpost.com/news/the-switch/wp/2016/07/29/america-is-hacking-other-countries-with-stealthy-submarines/?utm_term=.333b2dab0811


America uses stealthy submarines to hack other countries’ systems

When Donald Trump effectively called for Russia to hack into Hillary Clinton's emails Wednesday, the GOP nominee's remarks touched off a (predictable) media firestorm. Here was a presidential candidate from a major U.S. party encouraging a foreign government to target American interests with cyberspying — an act that could not only expose national security information but also potentially undermine the actual security infrastructure of the United States.

[Donald Trump’s new defense of his Russia-spying-on-Hillary comments: Just kidding!]

Cyberwarriors working for Moscow and other regimes are already poking and prodding at our networks, so there's little reason to think Trump's words were all that damaging in themselves. But it's a good opportunity to talk about the state of state-sponsored hacking, and to offer a reminder that the United States is just as active in this space as the next government.
]]>
Szukam kwadratowej beczki ma mieć gwint 5/8 x 24 bo taką mam dziurę 21.02.2018 06:22:08 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471185&komentarz=2520178 Można jaj wyparzyć - włosy poschodzą przed operacją prostaty


DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !

]]>
Jak samodzielnie zrobić antenę wifi 21.02.2018 06:15:08 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163238&temat=442865&komentarz=2520177
Bieżeniec jaki, co mu się przepaść mentalna stworzyła i potrafi tylko kropki stawiać zamiast literek i cyferek?

Przy wyrębie lasu robił i zdrowy jak ta krowa co z żubrami się puszcza?

Ale co się szczypiesz Mariusz - robi forum aktywne - dobry jest choć jakisik tchórz

Dyziorotator - pogadaj o starych karabinach, albo o żołnierzach złamasach

Z powodu tego mojego oponiaka, nie wyczuwam jak pepe - kto on zacz
Może cosik nawinie o kata...kata - kurwa! o katalizatorach.

Jąkanie mi kurwa powróciło - chyba od tego pierdolonego oponiaka?

Tak że Miszczu nie jękaj, nie stękaj - ruch jest jak sto bandytów
Szkoda że Zbyszka wkurwiłeś - zrobili by my tu trochę dobrej roboty - a tak dupa blada.
Szkoda Mariusz, szkoda!


]]>
Jak samodzielnie zrobić antenę wifi 21.02.2018 01:09:06 SQ6IUV http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163238&temat=442865&komentarz=2520168
ED:

Tobie siE Qurwa Serio Nudzi na Tej Emeryturce !! ,, nooo ...
]]>
Jak samodzielnie zrobić antenę wifi 20.02.2018 21:58:50 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163238&temat=442865&komentarz=2520135 Spying on the U.S. Submarine That Spies For the NSA and CIA America uses stealthy submarines to hack 20.02.2018 21:58:19 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163238&temat=442795&komentarz=2520134 Irys uciekl z Poland i zusa nie placi menda a Srasiek pinionca 20.02.2018 21:58:00 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163238&temat=442862&komentarz=2520133 Agresywne rośliny, agresywny bluszcz, podłączył się do mej anteny, jewo mat' i odbiera jej "pałer" 20.02.2018 21:57:31 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163238&temat=442226&komentarz=2520132 Informacje o stawie z drobiem Wszystkich to zawsze interesuje 20.02.2018 21:56:41 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163238&temat=441434&komentarz=2520131 Krótkofalarstwo – radiowa służba amatorska Historia krótkofalarstwa 20.02.2018 21:55:24 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163238&temat=450557&komentarz=2520130 Naukowcy odkryli dowody na nagłe przebiegunowanie na Ziemi 20.02.2018 21:54:52 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163238&temat=385657&komentarz=2520128 Czopka zasrańcu to je czopka, do rzici nie pasuje Gorole som do rzici Abo lewatywa może być do rzici 20.02.2018 21:54:15 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163238&temat=442864&komentarz=2520127 Ham Radio Movies 20.02.2018 21:53:48 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163238&temat=362952&komentarz=2520126 Burza meteorów z drobin komety 209P/LINEAR? Prognoza. 20.02.2018 21:51:24 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162761&temat=381072&komentarz=2520124 Instalacja i konfiguracja programu WSJT z odbiornikiem SDR 20.02.2018 21:50:32 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162761&temat=381281&komentarz=2520123 Giulio Pico IW3HVB Komitet Organizacyjny XVII Międzynarodowa Konferencja EME 2016 20.02.2018 21:49:59 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162761&temat=442924&komentarz=2520122 AMSAT-ARISS 20.02.2018 21:49:14 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162761&temat=350582&komentarz=2520121 Aircraft Scatter 20.02.2018 21:48:31 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162761&temat=358365&komentarz=2520120 Zawody krajowe i międzynarodowe Styczeń 2014 20.02.2018 21:47:48 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163549&temat=355715&komentarz=2520119 Monolithic Amplifier PGA-103+ 20.02.2018 21:46:26 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162759&temat=394849&komentarz=2520118 CQ-DATV magazines 20.02.2018 20:30:39 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=413677&komentarz=2520090 ]]> Echo of Apollo 11 Event @ HB9MOON 20.02.2018 20:28:18 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396665&komentarz=2520089 Krótkofalowcy Bis - Henryk Pacha SP6ARR (SK) Reportaże TV z lat 2010-2011 20.02.2018 20:25:11 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396568&komentarz=2520084 Generowanie mapki QSO`s po zawodach i umieszczanie jej na forum wg Jurka SP2DDV 20.02.2018 20:21:23 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396354&komentarz=2520080 Fragment programu Krótkofalowcy BIS wyemitowany 5 marca 2008 z udziałem Armanda SP3QFE 20.02.2018 20:19:38 Katalizator http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=163550&temat=396188&komentarz=2520078 Orły przeciw dronom. Policja szkoli orły do walki z dronami 20.02.2018 13:15:24 SP9DFQ http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471140&komentarz=2519917 Szukam kwadratowej beczki ma mieć gwint 5/8 x 24 bo taką mam dziurę 20.02.2018 13:15:09 SP9DFQ http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471185&komentarz=2519916 Rzebyśta wiedziały jak jest przepaść mentalna pomiendzy nami Nawet te Irish to głomby 20.02.2018 13:14:59 SP9DFQ http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471186&komentarz=2519915 Obwieszczam, że opuszczam to forum 20.02.2018 12:24:13 El2KK http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=465961&komentarz=2519894 Adolf pisze:
Heil ! Wunderwaffe !


Znowu ci Krzysztof Sielski SQ6ADE walnęło do pały

Znowu berbeluchy z dymiona się nachlał

Zabieraj swój borer i idź dziury w wagonach kiblowych borować]]>
Obwieszczam, że opuszczam to forum 20.02.2018 11:23:51 Idy_marcowe http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=465961&komentarz=2519883 obwieszczam że sobie słucham Nightwish - Swanheart 20.02.2018 03:24:52 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471138&komentarz=2519829

DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !

]]>
Oświadczam - Nie opuszczę Cię nigdy 20.02.2018 03:11:18 Wanda_Kalfas http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471187&komentarz=2519828

DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !

]]>
Rzebyśta wiedziały jak jest przepaść mentalna pomiendzy nami Nawet te Irish to głomby 20.02.2018 02:59:33 El2KK http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471186&komentarz=2519827
Czy taka kolczuga zakładana na czas pracy w saunie i uziemiona, będzie mniej skuteczna niż przy spawaniu? Czy przyłbica metalowa powinna mieć własne uziemienie, w myśl zasady że nie łączymy uziemień urządzeń szarych, czy może mieć krótki łącznik do koszulgi?

Czemu ja o tym wspomniał?
Nie mam żadnych implantów, Ja nie taki gupi aby se implanta wsadzić to nie pomoga... ale mogę napisać wnioski końcowe na podstawie wyników próby empirycznej, a potem je w odrębnym opracowaniu zakwestionować. Ja mieć świadomość jaka jest przepaść mentalna pomiendzy mnom a pierwszym lepszym z pl...

Można ostatecznie założyć sobie holtera i wystartować w jakimś cq ww.. porównać zapis z logiem, dodatkowo mamy ocenę pracy serca w warunkach zawodów...
Ja sobie kupił choltera bo mnie stać i robił take pruby - potem ja to wpisał do logu i wysłał do Ofcoma Dark - był hepi...

Zawody to termin umowny, możesz testować podczas nocki na przemienniku.. aktywacji sota czy co tam kogo kręci.. ważne żeby było nadawanie i element 'podekscytowania'.. czy ja wiem.. przemiennik z dzięciołem i kilka ciekawych tematów na forum?

Jeszcze o tych inplantach czy jakich palantach.
Mnie mówić w donegal że mi it stinks from mouth i mam do dentysri zapierdalać aby imlanta se do gemby dać wsadzić - nima gupich...
pojadem kiedy do pl i dam zrobić sztucznom szczękem bo tu w donegal jakiśik denture denaturat cy cóś mi chcieli do gemby dać... nima gupich
A przepaść mentalna ogromna. Ja wyczuwać że te irish to takie pentaki.
Podmiot założycielski tego tematu napisał, że w sprawie wysłania formularza ktorego temat dotyczy kontaktował się telefonicznie z 'podmiotem odpowiedzialnym' - jeśli chodziło o uaktualnienie maila i telefonu do szybkiego kontaktu, co stało na przeszkodzie żeby załatwić to przez telefon? Poza blokadą mentalną oczywiście...

A Holter EKG TLC5000 + Pulsoksymetr to ja se kupił - bo mnie stać.
Robiem z niego zapisy do logu jak w zawodach biorem udział W zawodach CW pajace...


DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !
Jeszcze se kupiem Flexa i pojadem na DX wyprawem na klify - wiecie jak tu wieje Jak sikam to mi fiuta krzywi...]]>
Szukam kwadratowej beczki ma mieć gwint 5/8 x 24 bo taką mam dziurę 20.02.2018 02:01:43 El2KK http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471185&komentarz=2519825 ma mieć gwint 5/8 x 24 bo taką mam dziurę i w tom dziurem wkrencem kwadratowom beczkem
Beczka ma mieć gwint na całej szerokości
połowa gwint lewy - taki co siem w lewo krenci
połowa w prawo - taki co siem w prawo krenci
gwint ma być trapezowy o kontach angielskich

Obawiam siem rze zbyt duża przpaść mentalna nie pozwoli aby mnie zrozumieć...

dawam kiedyś przykład, bo w formularzu aktualizacji danych do mojego słynnego opracowania dokumentu nieco poważniejszy niż napoziomie PZK/IRTS, tak więc w tym 'kwicie' nie wpisałem jednej istotnej informacji... dostałem maila żeby się skontaktować z Ofcomem (nie wiecie co to ofcom pajace - mentalność PRLowska was blokuje) - dzwonie, Dark mówi (po angielsku, bo ja tylko po angielsku mówić) rze jedna rubryka jest pusta, ja mu mówić co tam powinno być.. OK.. ale że niestety mentalnie w PRL ileś tam lat spędził chyba Dark - pytam czy mam wysłać poprawnie wypełniony kwit jeszcze raz... Nie - posyłaj te rozmiary gwintów stosowanych mentalnie w PRL i być wszystko OK...
To ja posłać te gwinta... Jak ja być w Polisz to ja pić z gwinta...
I ja posłać te moje nowe opracowania gwintuf i beczek, bo w rodzinie być kiedyś taki co beczki robić...
Ja mieć misję - opracować wzur na obliczanie pojemności kwadratowej beczki - ile litry tam wejdzie...
Kwadratowa beczka jest tu koniecznością. Wiecie jak tu wieje? Drzewa krzywi a jak sikam to mi fiuta krzywi.

Jeszcze wam napiszem co ja ostatnio wymyślić na tej emigracji.
Ja myśleć że ja za to dostać reward, premium...
Ofcom Dark mi powiedział że za ten wynalazek co ja wynalz - to ja mieć - guaranteed bonus


DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !
Ja wiedzieć że pomiendzy mnom a ludźmi z pl jest przepaść mentalna
No to ja wkleić co to beczka, co to beczka kwadratowa

Trzymać się tematu, bo bendem karcił - bardzo karcił...]]>
Obwieszczam, że odwołuje moje wcześniejsze obwieszczenie o opuszczeniu tego forum 18.02.2018 14:35:26 pepe http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=467948&komentarz=2519254 white.culson pisze:


Co mnie obchodzą twe problemy antenowe? Znam ludzi co ich administracja na dach nie wpuszcza i problem rozwiązują inaczej.


A czy ja ci się zwierzam ze swoich "problemów antenowych"? Sam ten temat drążyłeś bez końca jakbyś Amerykę odkrył, że na LW
ludzie na krótkich falach nadają. Piszę do ciebie jak do człowieka a ty zamiast to docenić wyjeżdżasz mi znów z jakąś
gówniarską pyskówką i kretyńskimi zagadkami typu "jaki to klucz". Sraki, nawiąż na nim choć jedną łączność patałachu,
choćby ze mną a nie piernicz wciąż o tym czego się z google dowiedziałeś o świecie. Kurde sam na siebie jestem zły, że
marnuję czas na takiego kmiota...]]>
Obwieszczam, że odwołuje moje wcześniejsze obwieszczenie o opuszczeniu tego forum 18.02.2018 14:18:07 pepe http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=467948&komentarz=2519251 Jeszcze tak pomyślałem o tym co mi zarzuciłeś, że jestem "złym człowiekiem". Może masz rację, choć mam takie
przekonanie, że pozytywnie objawiam się w każdym miejscu i czasie w którym się znajduję i pozytywnie kształtuję każdą
napotkaną rzeczywistość. Jednak może się mylę bo często mam takie wrażenie, że ludzie tolerują moją obecność tylko dopuki
jestem im potrzebny - gdy świadczę im jakąś przysługę, a po tym fakcie obcowanie ze mną ich jakoś "mierzi"
Może to zło we mnie widzą, a może nie znoszą kontrastu między moją bezinteresowną przysługą w obliczu nikczemności własnych intencji?
Wiesz, ja nie chcę być uznany za "dobrego człowieka", po prostu dobrze się czuję sam ze sobą, a co o mnie sądzą inni ludzie
lekce sobie ważę. Mam taki komfort, że jestem samowystarczalny - nie potrzebuję niczyjej łaski by egzystować. Jak ktoś mi mówi
"złym człowiekiem jesteś, źle myślę o tobie!" to odpowiadam "to jest twój problem, nie mój - zmierz się z nim". Nie chcę być
chwalony przez świat, nie zależy mi na uznaniu w świecie, którym gardzę. Egzystuję w tym świecie, ale on mnie po prostu "nie jara",
nie należę do niego. Świat nie ma mi nic do zaoferowania, niczym mnie nie "kupi". Czasem ktoś próbuje sugerować, że moje życie
musi być jakieś "ciężkie" skoro mam taki światopogląd, a ja w ogóle nie wyobrażam sobie funkcjonowania w tej wariackiej rzeczywistości
gdybym miał na serio ją traktować. No nie ważne, za tydzień rozwinę myśl i odniosę się do treści twojego postu.]]>
Obwieszczam, że odwołuje moje wcześniejsze obwieszczenie o opuszczeniu tego forum 18.02.2018 13:45:54 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=467948&komentarz=2519239 pepe pisze:
  white.culson pisze:

  O tej krzynce pod anteną już ci cosik ktosik podpowiedział
  Miałem dwie krzynki pod anteną, jedna na drugiej, jak bez drabinki do anteny trzeba było sięgnąć. Takie solidne drewniane krzynki po piwie flaszkowym.Niestety raczej nie mam perspektywy na lepszą antenę bo na dach mnie administracja nie wpuści. Tą FC-40 jestem rozczarowany.
Dopiero po podłączeniu tych latarnianych drutów (obecnie mam już trzy) przez balun 9:1 zaczęła je jako-tako stroić, ale odbiór
jest tragiczny - tło do S9. No ogólnie nie mam czym się pochwalić, ale skoro pytasz to odpowiadam. Jakoś mnie tak zaczepiasz
tematem tych moich prymitywnych anten jakbyś chciał mnie w jakieś kompleksy wpędzić, czy coś... To może jeszcze ci
powiem, że używam klucza sztorcowego od RBM-ki a na automatycznym nie potrafię pracować. Widzisz, taki ze mnie
krótkofalowiec-jaskiniowiec ale czemu się to tobie w pale nie może pomieścić? Ja na przykład kumam, że jesteś
krótkofalowcem-teoretykiem i nie jaram się tą świadomością gdy ty mi tych anten nie możesz wybaczyć...
Wiesz co jest w tym wszystkim najciekawsze? To że tymi żałosnymi próbami dokuczenia mi jedynie sam siebie gnębisz.
No bo jakie by nie były prymitywne te druty to jednak są skuteczne i np. Europę mam w zasięgu na 80m na dziesięciu watach, a ty
co masz? Możesz sobie najwyżej mnie posłuchać Wysyłasz raporty nasłuchowe? Może dostanę kiedyś od ciebie qsl-kę?
Tylko, wiesz - dobrą antenę musisz mieć żeby mnie usłyszeć bo u mnie jest lipnie No to inwestuj w sprzęt a ja czekam na
raport nasłuchowy od SP95094KA. Tylko tak wiesz "old school" niech będzie - trzy nasłuchy na jednej QSL-ce,hehe (ups przepraszam,
miało być "hi hi").

Posłuchaj człowieku

Co mnie obchodzą twe problemy antenowe? Znam ludzi co ich administracja na dach nie wpuszcza i problem rozwiązują inaczej.
Jedni tworzą sprytne anteny ukryte, inni pracują z mobila, jeszcze inni z terenowego QTH. A tacy co czują problem - wyprowadzają się z familoka na wieś, kupuja kampera i z kampera nadają na całym spektrum dozwolonych częstotliwości.
Ja po przeprowadzeniu się do obecnej hacjendy, szybko się zorientowałem że tu nie podziałam przy tle smogu na poziomie powyżej S9 i jeździłem do drugiej hacjendy, która i tak stała pusta, miałem tam niezły park antenowy.

Mówisz o kluczach sztorcowych? Że masz z RBMki?
No tak się składa że ja też jeden mam z RBMki A drugi? Zgadnij od jakiego TRXa?
Ten drugi, goły, mam już coś pół wieku, pięćdziesiąt lat go mam, lub cosik koło tego!

Dlaczego tak to przeżywasz że ja nie mam licencji - nie mam pozwolenia radiowego.

Czy ja cię pytam dlaczego nie masz pozwolenia na broń palną?
Dlaczego nie idziesz za ministranta?
Dlaczego nie latasz na paralotni?
Dlaczego nie nurkujesz w akwalungu?
Ja mam w dupie twoje problemy antenowe, i to że nie masz takiego lub innego pozwolenia, mnie to zwisa, mnie to nie żre tak jak ciebie żre że...
Jestem pewien, że nie masz pojęcia, ile ja w swoim życiu QSO zrobiłem.
Myślisz że dla mnie byłoby problemem aby iść na egzamin, zdać, wystąpić o pozwolenie radiowe?
Co rusz mnie ktoś zmusza do mania licencji nadawcy i nadawania - a ja kruca fuks nie chcę!
Nawet żadne pozwolenie radiowe by mi nie było potrzebne aby łączności z klubu robić, byłem intensywnie i wielokrotnie namawiany abym klub aktywnym robił. Nawet jeden raz już byłem bliski tego i moją propozycją było wtedy uruchomić w klubie Packet Radio To znaczy uaktywnić klub tą emisją, wtedy już modną, ale wielu krótkofalowców do PR podchodziło jak pies do jeża. Nie doszło do tego i całe szczęście. Byłem wtedy aktywnym w innych moich pasjach a krótkofalarstwo by mi je zabrało. Wiem że bym się poświecił tej jednej najważniejszej dla mnie.

Powiadasz że na dziesięciu watach masz w zasięgu całą Europę na 80 metrach. Dlaczego nie pracujesz tymi 10 watami emisjami cyfrowymi? Zrobisz cały świat!!!

Pomimo że propa jest zdechła, to nocą na 30 metrach, 40 metrach słychać trzy czwarte świata. A jak z rana się wyższe pasma otwierają, QSO emisjami cyfrowymi robisz z QRB co najmniej 10 000 km
Wielokrotnie jest tak, że pasmo 15 metrów wymiecione kompletnie, ale w okolicach 21.074 pracują DXy emisją FT8, JT65 A kawałek dalej w lewo, nikogo CW nie uświadczysz!

Ja ci mam wysłać QSLkę z trzema nasłuchami? Tobie kompletnie odbiło? Pepe to "ksywa" z CB radio? Gdzie, na jakim monitorze bywasz? Na 27.555 MHz? Czy może na 19 kanałku - tam gdzie mobilki? Na podstawie hi ha he

Dajesz tu pytania o krzynkach antenowych, gdybyś był starym krótkofalowcem radioamatorem, dawno byś sobie zrobił full wypas krzynkę home made i antenę w markizie lub SteppIR we flag sztoku pod familokiem na grządce z narcyzami. A nocą balonik z drutem nawojowym do nieba z okna - ile ci ten balonik uniesie - plus krzynka...

Tak więc ty się żryj, że ja ci dokuczam hi ha he. A ja mam z tego frajdę i zwisa mi to przy okazji - bo ja mam co robić, mam się czym zajmować.


]]>
Obwieszczam, że odwołuje moje wcześniejsze obwieszczenie o opuszczeniu tego forum 18.02.2018 13:11:29 pepe http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=467948&komentarz=2519226 Dużo napisałeś i mam wrażenie, że szczerze. Ja to sobie "przeżuję" w tygodniu i odpowiem u progu
przyszłego weekendu. Widzę, że bardzo wiele nas dzieli - chyba prawie wszystko, ale mam przekonanie, że na
gruncie szczerego dążenia do prawdy możemy odnaleźć wspólną płaszczyznę kontaktu. Rysuje się między nami taki
"klif" (w tym znaczeniu używam tego słowa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klif), taka przepaść bo
mówiąc sobie wzajemnie "to ty jesteś złym człowiekiem, a ja jestem dobry" przedstawiamy totalnie odmienny światopogląd.
Muszę to przemyśleć... Ja wolno myślę - jestem głupim człowiekiem, więc potrzebuję trochę czasu

]]>
Obwieszczam, że odwołuje moje wcześniejsze obwieszczenie o opuszczeniu tego forum 18.02.2018 12:45:10 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=467948&komentarz=2519223 pepe pisze:
  white.culson pisze:

  U nas się godo flek, jak
  - pierdolisz fleki
  - mosz flek na galotach bo sraczka cie chwyciła i galoty za nieskoro poszły w dół.
  - flek możesz mieć jak ci ptok nasro na glaca.


Ja nawiązałem do "flekowania" według tej definicji:
https://sjp.pl/flekowa%C4%87

To ty jesteś Ślązakiem? Kaleczysz mowę polską z upodobaniem charakterystycznym dla tej nacji...
Przez kilka lat pracowałem ze Ślązakami i nie polubiłem ich. Strasznie leniwi, zakłamani i
zawistni ludzie - takie mi pozostawili wspomnienia.cyt.
Kaleczysz mowę polską z upodobaniem charakterystycznym dla tej nacji...
koniec cyt.

a ty jesteś uchodźca w Irlandii osiadły? Niejaki Hory?
piszesz w charakterystyczny sposób...

No to muszę ci coś wyjaśnić.
Te okolice skąd ja pochodzę, do Polski należały, to prawda, ale należały do Czech, do Niemiec i w sumie jak zliczysz ile do Polski należały te tereny? - niewiele czasu w sumie.
Mógłbym ci zapodać wiele słów pochodzących ze starego polskiego języka, które się zachowały w mowie Ślązaków, jest ich wiele. Ale jest wiele naleciałości czeskiego, niemieckiego.
To że Ślązacy w ogóle zachowali stary polski język, polską mowę, to i tak wielu dziwi. O kaleczeniu mi nie nawijaj. Jak jechali w Polskę werbować do pracy na Śląsku i przywozili tych werbowanych, werbowani zawsze dawali się poznać po tym że usiłowali kaleczyć Ślązaków. A jak już nie wiedzieli co by tu spierdolić - kaleczyli się między sobą.
Pierwszą kopalnię węgla kamiennego wybudowaną po wojnie, była kop. 1 Maja w miejscowości Wilchwy. Powstał tam, jak na tamte czasy ogromny wielopiętrowy budynek w którym urządzono Dom Górnika. Zapewne brak ci wyobraźni, co tam się działo. Jak budowano nowe Jastrzębie, wybudowano dwie ogromne kopalnie, kop Moszczenica i kop. Jastrzębie. Zanim je wybudowano, powstały wielkie bazy transportowe Trans ROW Przy każdej bazie był hotel robotniczy i mnóstwo zwerbowanych ludzi, praktycznie z całej Polski. Budowano wtedy min Elektrownię Rybnik i wiele innych ogromnych zakładów pracy w których zatrudniano zwerbowanych z całej Polski ludzi. Myślisz że oni mieli łatwo się miedzy sobą dogadać? Kaleczyli język polski na potęgę.

Ja też pracowałem z ludźmi pochodzącymi z całej Polski, generalnie nie mam negatywnych odczuć, choć były wyjątki wołające o pomstę do nieba.
O lenistwie Ślązaka może powiedzieć człowiek z uprzedzeniami - ty takie masz i aż się to z ciebie wylewa, jesteś złym człowiekiem - niestety!
Dlaczego zarejestrowałeś się na tym forum jako pepe?
Ja zakładam że w momencie rejestracji już miałeś złą wolę, wolałeś się kryć jak... Abyś się czuł bezkarny. Zdradza cię twój charakterystyczny stosunek do innych.

I tak na koniec zapytam. Po kiego grzyba się katowałeś i przebywałeś między ludźmi, których nie lubiłeś? Aby tylko poprawić swój status materialny - to byłeś zdolny na takie katusze? Czyli ty za pieniądze zrobisz wszystko!

Najbardziej mnie jednak śmieszyli ci, co na pytanie po co przyjechali do pracy na Śląsk jak tej pracy nienawidzą i nienawidzą też Ślązaków. Wtedy padało rozbrajające wytłumaczenie Nauczyć Ślązaków kultury - ha ha ha hi hi hi he he he

A tak w ogóle pepe - nie rób się tym co...

I zupełnie na koniec.
Mam rodzinę na terenach byłych Prus Wschodnich, na terenach Szczecina i okolic, w centralnej Polsce, na Dolnym Śląsku, na "ścianie wschodniej" Jeździłem w odwiedziny i potrafiłem się dostosować tak w mowie, jak i zwyczajach. Jak wszyscy chodzili srać za stodołę, nie szukałem łazienki. Jak nie widziałem za tą stodołą oni kawałeczka papieru po podtarciu, podcierałem dupsko jak tubylcy.


]]>
Obwieszczam, że odwołuje moje wcześniejsze obwieszczenie o opuszczeniu tego forum 18.02.2018 08:16:30 pepe http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=467948&komentarz=2519147 A tak w ogóle to zdradź mi tą tajemnicę co cię blokuje przed zdobyciem licencji? Kiedyś to była
telegrafia ale przecież już z niej nie egzaminują. Przełam się wreszcie i idź na egzamin - bankowo zdasz.
Co tam może być, parę pytań technicznych, a nawet jak ci nie podejdą to przecież nikt nie będzie się
pastwił nad dziadkiem, jakoś wybrniesz.Trzeba przełamywać lęk żeby nie stać się jego niewolnikiem.
Przecież na osiemdziesiątce słyszy się obecnie prawie samych "cymbałów" odmieniających słowo "modulacja"
przez wszystkie przypadki, to co ty nie podołasz? Nie drwię z ciebie ale chcę zachęcić byś się odważył.
Nie taki diabeł straszny...
]]>
Obwieszczam, że odwołuje moje wcześniejsze obwieszczenie o opuszczeniu tego forum 18.02.2018 08:05:18 pepe http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=467948&komentarz=2519145 A tak w ogóle to zdradź mi tą tajemnicę co cię blokuje przed zdobyciem licencji? Kiedyś to była
telegrafia ale przecież już z niej nie egzaminują. Przełam się wreszcie i idź na egzamin - bankowo zdasz.
Co tam może być, parę pytań technicznych, a nawet jak ci nie podejdą to przecież nikt nie będzie się
pastwił nad dziadkiem, jakoś wybrniesz.
]]>
Obwieszczam, że odwołuje moje wcześniejsze obwieszczenie o opuszczeniu tego forum 18.02.2018 07:37:38 pepe http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=467948&komentarz=2519141 white.culson pisze:

O tej krzynce pod anteną już ci cosik ktosik podpowiedział
Miałem dwie krzynki pod anteną, jedna na drugiej, jak bez drabinki do anteny trzeba było sięgnąć. Takie solidne drewniane krzynki po piwie flaszkowym.Niestety raczej nie mam perspektywy na lepszą antenę bo na dach mnie administracja nie wpuści. Tą FC-40 jestem rozczarowany.
Dopiero po podłączeniu tych latarnianych drutów (obecnie mam już trzy) przez balun 9:1 zaczęła je jako-tako stroić, ale odbiór
jest tragiczny - tło do S9. No ogólnie nie mam czym się pochwalić, ale skoro pytasz to odpowiadam. Jakoś mnie tak zaczepiasz
tematem tych moich prymitywnych anten jakbyś chciał mnie w jakieś kompleksy wpędzić, czy coś... To może jeszcze ci
powiem, że używam klucza sztorcowego od RBM-ki a na automatycznym nie potrafię pracować. Widzisz, taki ze mnie
krótkofalowiec-jaskiniowiec ale czemu się to tobie w pale nie może pomieścić? Ja na przykład kumam, że jesteś
krótkofalowcem-teoretykiem i nie jaram się tą świadomością gdy ty mi tych anten nie możesz wybaczyć...
Wiesz co jest w tym wszystkim najciekawsze? To że tymi żałosnymi próbami dokuczenia mi jedynie sam siebie gnębisz.
No bo jakie by nie były prymitywne te druty to jednak są skuteczne i np. Europę mam w zasięgu na 80m na dziesięciu watach, a ty
co masz? Możesz sobie najwyżej mnie posłuchać
]]>
Obwieszczam, że odwołuje moje wcześniejsze obwieszczenie o opuszczeniu tego forum 18.02.2018 06:48:25 pepe http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=467948&komentarz=2519138 U nas się godo flek, jak
- pierdolisz fleki
- mosz flek na galotach bo sraczka cie chwyciła i galoty za nieskoro poszły w dół.
- flek możesz mieć jak ci ptok nasro na glaca.
[\quote]

Ja nawiązałem do "flekowania" według tej definicji:
https://sjp.pl/flekowa%C4%87

To ty jesteś Ślązakiem? Kaleczysz mowę polską z upodobaniem charakterystycznym dla tej nacji...
Przez kilka lat pracowałem ze Ślązakami i nie polubiłem ich. Strasznie leniwi, zakłamani i
zawistni ludzie.
]]>
obwieszczam że sobie słucham Nightwish - Swanheart 18.02.2018 06:21:16 pepe http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471138&komentarz=2519136 white.culson pisze:
Nie podoba mi się twoje podejście do Nightwish i solistki tego zespołu.
Tarja Turunen jest obdarzona sopranem lirycznym sięgającym ponad trzech oktaw.


Wiesz, nie będę się jakoś upierał przy swoim zdaniu, po prostu to do mnie nie trafiło. Ja nie mam
żadnej wiedzy teoretycznej w tym temacie (nie znam się na tych "oktawach" itp) a muzyka po prostu mi
"podchodzi" lub nie. Zresztą, chyba właśnie o to chodzi we wszelkiej "sztuce", że jej percepcja
wywołuje w nas jakieś niecodzienne stany świadomości w sposób dla nas niepojęty.

  white.culson pisze:

  To co zaprezentowałeś - podoba mi się i jest, z tego co wyczytałem min jest elementem ścieżki dźwiękowej filmu Metroland
  Film dla mnie - kompletny gniot
  Natomiast element ścieżki dźwiękowej z albumu Marka Knopflera - jest OK


Co do filmu to bym się wyjątkowo z tobą zgodził. Widziałem go kilkanaście lat temu i pamiętam tylko tyle,
że był do d**y ]]>
Orły przeciw dronom. Policja szkoli orły do walki z dronami 18.02.2018 06:03:40 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471140&komentarz=2519134
Holenderska policja szkoli orły we współpracy z firmą treningową Guard From Above. Podczas treningu orły są szkolone do rozpoznawania i przechwytywania charakterystycznych wielowirnikowców. Rozpędzony orzeł kieruje się prosto na drona, po czym chwyta go swoimi potężnymi szponami i przenosi w bezpieczne miejsce.

Orły przechodzące trening to potężne stworzenia, dysponujące rozpiętością skrzydeł przekraczającą często dwa metry. Okazuje się, że niewielki czterowirnikowiec jest dla nich łatwym celem. Początkowo miałem obawy, że śmigła drona mogą zranić zwierzę, ale poniższy film rozwiał moje wątpliwości. Dron nie ma szans ze szponami orła.
DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !
DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !
DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !
DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !

]]>
Obwieszczam, że odwołuje moje wcześniejsze obwieszczenie o opuszczeniu tego forum 18.02.2018 03:42:31 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=467948&komentarz=2519128 pepe pisze:
  white.culson pisze:
  A Pepek Polszacki jeszcze dycha czy go girmańcy ubili - jewo mat'


A co, zatęskniłeś do knuta teoretyku krótkofalarstwa czy też przebywanie we własnym towarzystwie jest dla ciebie
tak wielką katorgą, że we fleku Polszackiego szukasz zbawienia od niej?
Synku

U nas się godo flek, jak
- pierdolisz fleki
- mosz flek na galotach bo sraczka cie chwyciła i galoty za nieskoro poszły w dół.
- flek możesz mieć jak ci ptok nasro na glaca.

Knut synku to jest gówno w jednym konsku lub kiku konskach - wtedy jest pora knutów na jednej kupce albo rozciepane po zegródce.

Znam, tak się skłda radioamatorstwo - synu garbatego żyda
- krótkofalarstwo jako praktyk
- i trochę teorii z krótkofalarstwa

Towarzystwo powiadasz

U nas godali tak, jak była ściepa

towarzysze po dysze, bezpartyjni po dwie dychy

Katorga
Katorgą dla mnie są ciule upierdliwe jak taki pepek, choć pepek którego znałem, był co nieco "kapka buła" Ale potrafił robić takie rzeczy, które ci się w głowie nie zmieszczą.
Co jakiś czas mu odbiło okropnie i wozili go po różnych psychiatrykach. Ale jak po kolejnej terapii wrócił, na pewno był bardziej wartościowym człowiekiem jak ty.

Zbawienie synku?

A co to takiego w twoim mniemaniu?

w religii: ocalić od potępienia wiecznego

Nie ty na szczęście będziesz decydował o moim zbawieniu, lub potępieniu wiecznym.
Na szczęście - bo sposób w jaki się przypierdoliłeś do mnie - kwalifikuje cię do takich, co za kapo w lagrze robili.


O tej krzynce pod anteną już ci cosik ktosik podpowiedział

Miałem dwie krzynki pod anteną, jedna na drugiej, jak bez drabinki do anteny trzeba było sięgnąć. Takie solidne drewniane krzynki po piwie flaszkowym.

Tak dej se pozor synku - co fleka na galotach nie zrobisz - ze złości też się idzie zesrać - flek zrobić!

Godej, godej, a prokurator cie zawrze!]]>
obwieszczam że sobie słucham Nightwish - Swanheart 18.02.2018 03:13:54 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471138&komentarz=2519127 Tarja Turunen jest obdarzona sopranem lirycznym sięgającym ponad trzech oktaw.


To co zaprezentowałeś - podoba mi się i jest, z tego co wyczytałem min jest elementem ścieżki dźwiękowej filmu Metroland
Film dla mnie - kompletny gniot

Natomiast element ścieżki dźwiękowej z albumu Marka Knopflera - jest OK


DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !

]]>
obwieszczam że sobie słucham Nightwish - Swanheart 18.02.2018 02:07:52 pepe http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471138&komentarz=2519124 white.culson pisze:
Mam dobrą kartę
Mam dobre słuchawki
samo miodzio na moje serce


Jak dla mnie to jakby sama egzaltacja, nie porywa nic w tej muzyce. Tekstu nie kumam, ale muzyka zdecydowanie
drętwa, coś jak balowa suknia w muzeum powieszona na drucianym stojaku. Posłuchaj tego, zauważ jak niepostrzeżenie
zaczynamy "płynąć" z tą muzyką a uboga forma nagle wypełnia się treścią w umyśle odbiorcy. Nie podnieca nas dzieło
samo w sobie ale to co w nas powstaje podczas jego kontemplacji...DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !
]]>
Obwieszczam, że odwołuje moje wcześniejsze obwieszczenie o opuszczeniu tego forum 18.02.2018 01:36:57 pepe http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=467948&komentarz=2519123 white.culson pisze:
A Pepek Polszacki jeszcze dycha czy go girmańcy ubili - jewo mat'

A co, zatęskniłeś do knuta teoretyku krótkofalarstwa czy też przebywanie we własnym towarzystwie jest dla ciebie
tak wielką katorgą, że we fleku Polszackiego szukasz zbawienia od niej? ]]>
obwieszczam że sobie słucham Nightwish - Swanheart 18.02.2018 01:23:01 white.culson http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=471138&komentarz=2519122 Mam dobre słuchawki
samo miodzio na moje serce

DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !

]]>
Obwieszczam, że odwołuje moje wcześniejsze obwieszczenie o opuszczeniu tego forum 16.02.2018 20:45:01 Idy_marcowe http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=165377&temat=467948&komentarz=2518844 Implant mózgu zwiększy pamięć o 15 procent - rozrusznik mózgu! 16.02.2018 19:42:47 SQ6IUV http://kf-ukf.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=162755&temat=470060&komentarz=2518837


]]>