NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » KONSTRUKCJE KF » ANTENA "J" NIE ZNANA BIEŻEŃCOM, TRZYDNIOWYM ADEPTOM KURSÓW, TYM NIEZNANA, KTÓRZY UCZĄ SIE KRÓTKOFALA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Antena "J" nie znana bieżeńcom, trzydniowym adeptom kursów, tym nieznana, którzy uczą sie krótkofala

Uczą się na forach i dając ciała na pasmach
  
Shiloh
11.07.2017 10:07:27
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 41 #2441518
Od: 2017-7-10
    około piątej nad ranem, w godzinach aktywności typowej dla UBeków i innych kanalii, SP95094KA ni w pięć ni w dziewięć pisze:

    Antena "J" czego oczekiwałem po tej antenie, jakie miała spełniać wymagania według mnie

    - antena wykonana z rurek cu - lutowana specjalistycznym palnikiem - lutowanie miekkie
    - tradycyjnie antena jest mocowana z boku patyka - ja postanowiłem ją montować poosiowo na patyku
    - zasilana w możliwie najdziwniejszy sposób - widziałem inny, bardziej logiczny i najbardziej praktyczny,
    zaakceptowałem, zastosowałem, stosuję do dzisiaj
    - antena uziemiona od topu najwyższego elementu, aż po glebę - pasożyty spływają do ziemi, antena powinna być
    uziemiona
    - jeśli antena jest stackowana, powinna być stopniowana Od najgrubszych elementów w okolicach podstawy, po
    najcieńsze przy topie
    - antena powinna być szczelnie zlutowana aby sie woda nie dostała do rurek i nie rozerwała po zamarznięciu tych
    rurek

    Podstawowe założenia:

    Tradycyjna konstrukcja, instalowana pod rynną jak u Horego bieżeńca, na wyspach zielonych fikuśnie zasilana

    W moim przekonaniu bardziej racjonalne rozwiązanie zasilania i mocowania

    Bardzo dziwna antena, taką odkrył bieżeniec Hory i pochwalił się na forum Potem szybko zdjęcie skasował Wstyd było nie wiedzieć co to za antena Ale tym razem nie szedł w zaparte i nie wymyślał że to kosmitów sprawa - sprawa ALFA ?

    U mnie ewoluowała na tej zasadzie że najpierw była pojedynczą "J"
    Potem dorobiłem pętlę fazującą i górny element

    Potem powstała taka konstrukcja


    Potem powstała taka konstrukcja:
    - rurki są stopniowane
    - rury nośne są również stopniowane
    - antena doskonale pracuje na wietrze Wiatry były naprawdę silne, a w porywach destrukcyjne dla wielu konstrukcji, tej antenie wiatry nie straszne
    Ostatnio zdjęta do konserwacji


    Elementy w zbliżeniu Widać że dolna cześć jest starsza Izolatory a prętów z włókien szklanych


    Powyżej to anteny na dwa metry
    Tu już antena na 6 metrów - ta po lewej Wykonana tą samą metodą, stopniowane rurki elementów anteny i "moje zasilanie"

    Po prawej to już antena 5/8 na pasmo 10 metrów



    Za arschloch łap
    bolszewika goń, goń, goń !



Jak zmienia się psychika w wieku podeszłym?
Na starość kruszeje nie tylko ciało. Umysł także zostaje subtelnie ogarnięty przez ten proces. Bywa że objawy starości są bardzo mocno wyrażone w psychice. Wszystko zależy od podejścia człowieka do jesieni życia i od tego jakim się było wobec innych ludzi.

Na starość kruszeje nie tylko ciało. Umysł także zostaje subtelnie ogarnięty przez ten proces. Bywa, że objawy starości są bardzo mocno wyrażone w psychice. Wszystko zależy od podejścia człowieka do jesieni życia i od tego jakim się było wobec innych ludzi.

W okresie starości konieczne jest zaspokajanie potrzeby poczucia bezpieczeństwa, szacunku, rozmowy i bliskości. Osoby w podeszłym wieku chcą być jeszcze potrzebne, nie chcą być ciężarem i pragną być samodzielne.

Oto kilka charakterystycznych cech starzenia się psychicznego człowieka:

„Gdzie ja wczoraj byłem...? hmmm... zapomniałam”
Osłabienie pamięci świeżej dotyka niemalże wszystkie osoby starsze. Zaburzona zostaje możliwość magazynowania i odtwarzania faktów, które wydarzyły się np. wczoraj. Seniorzy bardzo dobrze mogą pamiętać coś co wydarzyło się lata temu. Świetnie recytują wierszyki i śpiewają piosenki, których nauczyli się w dzieciństwie.


„A za moich czasów to było tak dobrze...”
Retrospektywna postawa, to postawa zwrócona ku przeszłości. Z łacińskiego „retro” oznacza „wstecz”. Osoby starsze retrospektywnie odbierają rzeczywistość. Wszystko odnoszą do tych chwil życia, kiedy im było dobrze. Idealizują wręcz swoją młodość. Bez przerwy wskazują jej pozytywy, porównując to co jest, z tym co było dawniej. Uciekają do przeszłości, obawiając się nowego świata.

„Starych drzew się nie przesadza”
Obawa przed nowością rodzi brak elastyczności w podejściu do różnych aspektów życia. Osoby starsze są rzadko pozytywnie nastawione do zmian. Prezentują upór. „Upór starczy” jest mechanizmem obronnym przed nowościami, ponieważ senior lęka się tego, że już nie pojmie pewnych rzeczy, a jeśli już, to będzie wymagało to wiele trudu. Po prostu się boi. Ponadto ma mocno utrwalone schematy myślowe, które czasem nie sposób zmienić. W dodatku, maleje zdolność do adaptowania się do nowych warunków np. w przypadku przeprowadzki do innego domu.

„To jest jednak dla mnie za trudne...”
Obniżona zostaje sprawność intelektualna, ale nie całkowicie utracona! Osobie starszej potrzeba więcej czasu na przemyślenia, przygotowania do różnych czynności. Osoba taka nie lubi być zaskakiwana. Budzi to w niej lęk lub jeszcze bardziej go potęguje. Warto cierpliwie odpowiadać na pytania, rozmawiać i tłumaczyć pewne sprawy. Miejsce inne niż dom, budzi w starym człowieku strach, gdyż nie potrafi się on w nim znaleźć, czuje się bezradny.
Ważną sprawą jest fakt, że seniorzy nie lubią gdy obca osoba np. w autobusie powie do nich „babciu”, „dziadku”. W niektórych wzmaga to poczucie beznadziejności w obliczu starości.
Dobrym treningiem umysłu jest rozwiązywanie krzyżówek, pomoc wnukom w odrabianiu lekcji, opowiadanie im bajek, pisanie listów oraz czytanie gazet, książek – najlepiej na głos.

„Po co mam dalej się tym zajmować?... I tak to nie ma sensu...”
Dawniej Twój dziadek chodził na działkę. Pielęgnował swój kawałek zieleni i uprawiał po troszkę warzyw i owoców. Sprawiało mu to wielką radość. Pojawienie się nad ziemią pędów roślinek świadczyło o sukcesie. A teraz... Uważa, że nie ma czasu, jest to do niczego nie potrzebne, taniej wychodzi zakupienie tych produktów. To co go cieszyło i co z zamiłowaniem praktykował już nie sprawia mu przyjemności.
Utrata zainteresowań lub ich zawężenie wynika z niedostępności pewnych sfer życia dla ludzi starszych. Separacja ich od życia rodzinnego i towarzyskiego nie wychodzi na dobre. Ponadto jeżeli człowiek czymś się jeszcze interesuje, nie wolno go blokować. Powinien się rozwijać tak długo ile starczy sił. A może warto zapisać się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku?

„Jeśli ktoś był uprzejmy w młodości, takim też będzie na starość”
Zmiany charakterologiczne polegają na jaskrawym wyostrzeniu się cech charakteru. Osoby które były miłe, życzliwe i pomocne we wiośnie swego życia, takie też będą w jego jesieni. Również osoby wrogo nastawione do otoczenia, chytre, fałszywe, manipulujące ludźmi i ich uczuciami nie zmienią się cudownie na starość. Nasze cechy w wieku podeszłym stają się karykaturalne.

„W centrum uwagi...”
Zmiana osobowości wyraża się labilnością emocjonalną, huśtawkami nastrojów oraz sprzecznymi reakcjami na bodźce, np. śmiech na wieść o śmierci. Miłość, którą człowiek dawał w młodości, staje się miłością ksobną w wieku podeszłym. Ludzie starsi pragną być zauważani, doceniani, być w centrum zainteresowania. Jak każdy, nie lubią gdy się im nie okazuje należytej uwagi, lekceważy, nie zaprasza do wspólnego egzystowania. Nasze niepoprawne podejście do seniorów może stać się przyczyna rozwoju depresji.


Przystosowywanie do starości zostało zwięźle przedstawione przez D. B Bromley'a w „Psychologii starzenia się”. Jest to pięć charakterystycznych postaw:

konstruktywna, czyli można by rzec: „zdrowa”. Osoba krytycznie podchodzi do siebie, cieszy się życiem, ma poczucie humoru. Godzi się ze starością i śmiercią. Uważa je za normalną kolej rzeczy.
zależności, którą prezentują osoby bierne i zależne od innych. Chętnie przechodzą na rentę, emeryturę, rezygnują z pracy zawodowej. Dobrze się czują, gdy są zależne od rodziny.
obronna, cechująca osoby znerwicowane. Ludzie ci czują lęk przed starością i śmiercią.
wrogości, typowa dla ludzi złośliwych, kłócących się. Nie godzą się z zaistniałą starością i późniejszą śmiercią
wrogości skierowanej do siebie, cechująca ludzi z ujemnym bilansem życiowym.


(Ciąg dalszy nastąpi)
_________________
--------------
Uwolnić Zbika,

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » KONSTRUKCJE KF » ANTENA "J" NIE ZNANA BIEŻEŃCOM, TRZYDNIOWYM ADEPTOM KURSÓW, TYM NIEZNANA, KTÓRZY UCZĄ SIE KRÓTKOFALA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!


TestHub.pl - opinie, testy, oceny